top of page

Przedłużanie włosów

 

metody przedłużania włosów

 

 

 

 

-Metoda easy loop (pętelki)

Jest to metoda „na zimno” porównywalna do metody na mikroringi jednak łączenia są hipoalergiczne. Pozwala na błyskawiczne doczepienie włosów i ich podciągnięcie. Trwałość łączeń jest taka sama jak w przypadku mikroringów. 

 

 

-Metoda keratynowa przy użyciu pistoletu

Łączenia są tu tworzone w temperaturze około 70 stopni Celsjusza więc mimo, że jest nazywana metodą na ciepło, nie ma możliwości żeby wpływała negatywnie na zdrowie włosa. Okres noszenia to około trzy - cztery miesiące. To jedna z najstarszych metod na rynku. 

 

-Metody hot-pot

Jest metodą zbliżoną do wykorzystującej pistolet keratynowy pod względem trwałości jednak różni ją sposób tworzenia łączenia. Temperatura tworzenia to około 60-70 stopni Celsjusza.

 

-Metoda na mikroringi

najbardziej popularna metoda, polega na łączeniu pasemek poprzez zaciskanie na nich drobnych obrączek. Metoda ta pozwala na szybkie założenie włosów ale charakteryzuje ją średni stopniu trwałości bo nosi się łączenia od miesiąca do półtora.. Ringi występują w wariancie ze sylikonem lub bez. Jest to metoda bezpieczna chociaż nie polecana osobom ze skłonnościami do alergii.

 

 

-Metoda keratynowa

To metoda „na ciepło” jednak łączenie tworzone jest w temperaturze która nie szkodzi włosom – 170 stopni Celsjusza (temp. prostownicy). Jest to metoda stosunkowo trwała bo łączenia nosi się około trzy – cztery miesiące.

 

 

 

-Metoda Racoon

Najlepszą i polecaną metodą keratynową jest metoda Racoon.

 

 

Metoda laserowa

Jest metodą nowoczesną, która pozwala na utworzenie bezpiecznych, maleńkich i trwałych łączeń. Metoda ta jest polecana dla rzadkich i osłabionych włosów. Łączenia nosi się około trzy do czterech miesięcy.

 

 

-Metoda japońska

To króciutki warkoczyk łączący pasemka bez użycia ciepła i zaciskania obrączek dlatego jest uznawana za bardzo bezpieczną metodę. Polecana jest dla osób z kręconymi włosami bo można zakładać łączenia bardzo wysoko bez obaw, że staną się widoczne. Mimo, że metoda ta jest bardzo trwała nie poleca się noszenia dłużej niż trzy do czterech miesięcy.

 

 

-Metoda na ultradźwięki

Łączenia tworzone są „na zimno” więc nie ma możliwości zniszczenia włosów klientki. Mimo że łączenia są maleńkie są bardzo trwałe. Czas noszenia to około trzy miesiące. Wymaga odpowiedniej pielęgnacji.

 

 

Warkoczyk przestrzenny (3D)

Metoda bardzo podobna do metody japońskiej lecz różni się sposobem zaplatania warkoczyka.

 

 

-Metoda kanapkowa (taśmy silikonowe)

Zaletą jej jest krótki czas aplikowania łączeń. Taśmy z włosami nie są grube więc jest to metoda polecana nawet dla rzadkich włosów. Nosi się łączenia w tej metodzie około miesiąc do półtora.

 

 

 

-Metoda na tulejki termokurczliwe

To łączenia odpowiednie dla osób które szukają metody całkowicie bezpiecznej. Tulejki termokurczliwe kurczą się na pasemkach spajając je lecz nie naruszając ich struktury. Metoda ta należy do średnio trwałych bo utrzymuje się około jeden do półtora miesiąca.

 

 

-Metoda na taśmy easy on (metoda klejowa)

Jest metodą bardzo zbliżoną do metody kanapkowej pod względem sposobu zakładania i trwałości łączeń, różni je tylko materiał łączący i grubość taśmy. Jest polecana dla osób o włosach średniej gęstości.

 

 

-Metoda taśmowa – tissage

Łączenia w tej metodzie są uznawane za najbardziej bezpieczne. Powstają poprzez wszycie taśmy z włosami w warkocz. Metoda ta należy do średnio trwałych i polecana jest dla włosów gęstych lub kręconych.

 

 

-Metoda clip on/off

Metoda najmniej trwała. Jest zazwyczaj wykorzystywana na specjalne okazje a rzadko noszona na co dzień ze względu na mało komfortowe zakładanie.

 

 

-Metoda na tulejki

Wybierana jest przez klientki ceniące sobie trwałość i dyskrecję łączeń. Łączenia powstają podobnie jak w przypadku metody na mikroringi jednak różni je sposób zaciskania. Łączenia utrzymują się nawet do 3-4 miesięcy.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


PIELĘGNACJA WŁOSÓW:

 

Odpowiednia pielęgnacja włosów jest niezwykle ważna, ponieważ zależy od niej jak długo służyć nam będą doczepione włosy. Włosy słowiańskie, kaukaskie i indyjskie poza nawilżaniem nie wymagają szczególnego traktowania. Włosy europejskie wymagają szczególnej pielęgnacji i intensywnego nawilżania. Poza tym zawsze należy pamiętać o codziennym rozdzielaniu łączeń w metodach polegających na doczepianiu pasemek oraz o unikaniu szamponów z olejkami i 2w1 w metodach "klejowych". 

 

Poniższe zasady pielęgnacji dotyczą przede wszystkich włosów europejskich.

  • Zawsze śpij w luźnym kucyku przy karku, unikniesz plątania włosów i nadwyrężania łączeń podczas snu.

  • Starannie szczotkuj włosy przynajmniej 2 razy dziennie (rano i wieczorem) oraz kilkakrotnie w ciągu dnia

  • Przed umyciem zawsze rozczesz włosy, najlepiej grzebieniem o rzadkich, grubych zębach

  • Dbaj, aby poszczególne pasemka były rozdzielone, nie łączyły się między sobą

  • Myj włosy zgodnie z kierunkiem ich długości, nie plącz ich, nie "pierz", to nie pomoże, a może poplątać włosy i utrudnić ich późniejsze rozczesanie

  • Myj włosy w pozycji siedzącej lub stojącej, unikaj mycia włosów z głową spuszczona do dołu, może to nadwyrężać łączenia oraz własne włosy

  • W trakcie mycia odżywkę nakładaj parę centymetrów od nasady włosów, pomijając łączenia, w przeciwnym razie może to spowodować ześlizgiwanie się i osłabiani łączeń.

  • Używaj odżywek bez spłukiwania również nie nakładając ich bezpośrednio przy łączeniach

  • Odżywkę możesz spłukać chłodniejszą wodą, włosy wtedy będą gładsze i bardziej lśniące

  • Po umyciu rozczesuj włosy delikatnie, nie szarp, zwłaszcza przy samej głowie. Jeżeli będziesz myła włosy zgodnie z ich kierunkiem i delikatnie nie powinnaś mieć problemu z ich rozczesaniem

  • Do stylizacji wysoką temperaturą (suszarka, prostownica) używaj specjalnie do tego przeznaczonych kosmetyków. Zapewnią one włosom, zarówno Twoim własnym, jak i doczepionym odpowiednią ochronę (prostownica osiąga temperaturę nawet 180°C)

  • Kosmetykiem niemal obowiązkowym jest jedwab do włosów. Jedna kropla nałożona na wilgotne włosy sprawi, że włosy będą bardziej błyszczące, miękkie i gładkie

  • Używaj kosmetyków raczej wygładzających, nabłyszczających, unikaj silnie wysuszających kosmetyków (szampony przeciwłupieżowe, silne lakiery do włosów). Wskazane są kosmetyki na bazie silikonu, olejków nawilżających, jedwabiu !Do stosowania na włosy, a nie na łączenia!

  • Nie tapiruj włosów przedłużonych

     

     

     

bottom of page